Hygge

Ieteicamais vecums: 7-99 gadi

Spēlētāju skaits: 2-4 spēlētāji

Spēles laiks: 15 min

Spēles autori: Saashi, mākslinieki: Ewelina Proczko

Spēles materiāls: 70 spēles kārtis, t.sk. 21 dzīvnieka kārts (3 katram dzīvniekam); 45 objektu kārtis (9 katrā krāsā); 1 “Ziema nāk” kārts; 3 spēlētāju palīdzības kārtis.

Spēles mērķis

Ziema nāk! Piepildi savus krājumus ar visu, kas nepieciešamas ērtai ziemas guļai! Izvēlies gudri un droši noglabā savus krājumus, lai īstajā brīdī uzvarētu spēli!

Sagatavošanās spēlei

1. Atrodiet spēlētāju palīdzības kārti atbilstoši spēlētāju skaitam, kas piedalīsies spēlē. Nolieciet pārējās divas spēlētāju palīdzības kārtis atpakaļ kastītē.
2. Sajauciet visas dzīvnieku un priekšmetu kārtis kopā, neatklājot tās, izveidojiet kopīgu kāršu kavu.
3. Paņemiet 15 kārtis (9 ja spēli spēlē trīs spēlētāji) no kavas, tās neatklājot. Pievienojiet tām kārti “Ziema nāk” un sajauciet tās kopā. Šīs 16 kārtis (10 kārtis trīs spēlētāju spēlē) pievienojiet pārējās kavas apakšpusē. Tagad kava ir gatava spēlei.
4. Pa vienai ņemiet kārtis no kavas un izkārtojiet tās ar attēlu uz augšu, kā parādīts shēmā spēlētāju palīdzības kārtī (skatieties paraugu attēlā). Šīs kārtis veido "piedāvājumu".
Kad sagatavošanās spēlei ir pabeigta, spēli sāk kārtīgākais spēlētājs.

Spēles gaita

Spēlētāji, pēc kārtas pulksteņrādītāju virzienā, izdara sekojošas darbības:

 1. Paņem kārtis (obligāti)

 2. Noglabā krājumus (nav obligāti)

 3. Pārbauda piedāvājumu (obligāti)

1. Kāršu paņemšana (obligāti)

 • Sava gājiena laikā, paņem kārtis no piedāvājuma. Pēc savas izvēles, drīkst paņemt visas kārtis vienā rindā vai vienā kolonnā. (pat ja tā nav pilna)

 • Novieto šīs kārtis atklātas sev priekšā. Mēs iesakām sašķirot savas kārtis pēc veida. Vienādus objektus ir jāsaliek vienu virs otra.

2. Krājumu noglabāšana (nav obligāti)

 • Ja tev ir dzīvnieka un objektu kārts vienā krāsā, vari veikt krājumu noglabāšanas darbību.

 • Ja izlem noglabāt krājumus, izvēlies 1 no saviem dzīvniekiem. Par katru ķepas simbolu uz attiecīgās dzīvnieka kārts, vari noglabāt 1 objektu, kas ir tajā pašā krāsā (un visas identiskās objektu kārtis – vairākām vienādām objektu kārtīm ir nepieciešams tikai viens ķepas simbols). Nav nepieciešams izmantot visus ķepas simbolus – tu vari noglabāt tikai vienu objektu, pat ja dzīvnieka kārtij ir 2 ķepas simboli.

 • Novietot noglabāto dzīvnieka kārti un objektu kārtis aizklātā veidā kaudzītē blakus citām savām kārtīm.

Piemērs: Ezis var noglabāt 2 veidu objektus savā krāsā. Sikspārnis un varde var noglabāt objektus 3 dažādās krāsās, bet tā kā tiem ir tikai pa vienam ķepas simbolam, ir jāizvēlas kuru objektu katrā reizē noglabāt.

Ņem vērā: tu vari noglabāt krājumus tikai vienu reizi katrā gājienā – citiem vārdiem sakot, viena gājiena laikā tu vari noglabāt tikai vienu dzīvnieka kārti un tam atbilstošos objektus.

3. Piedāvājuma pārbaude (obligāti)

Katra gājiena beigās izskaiti kāršu daudzumu galda vidū!

 • Ja ir palikušas 4 vai vairāk kārtis, gājiens pāriet nākamajam spēlētājam.

 • Ja piedāvājumā ir palikušas 3 vai mazāk kārtis, piedāvājumu ir jāpapildina. Lai to izdarītu, pārvieto piedāvājumā palikušās kārtis uz pozīcijām 1, 2 un 3, saglabājot to secību. Tad paņem no kavas un pievieno piedāvājumam tik kārtis, cik nepieciešams, lai piedāvājums atkal būtu pilns. Šajā gadījumā spēlētājam, kuram ir gājiens, tiek piešķirts vēl viens gājiens. Tādejādi, ja pēc tava gājiena ir nepieciešama piedāvājuma papildināšana, tev ir iespēja veikt 2 gājienus pēc kārtas.

Spēles beigas

Spēle uzreiz beidzas, kad kāds no spēlētājiem paņem no kavas kārti “Ziema nāk”.

Katrs spēlētājs vēl var veikt vienu beigu darbību:

 • noglabāt krājumus – izvēlies vienu dzīvnieku un veic krājumu noglabāšanas darbību;

 • vai var nomest vienu kārti – nomet jebkuru vienu no savām atklātajām kārtīm.

Punktu skaitīšana

 • par katru noglabāto objekta kārti saņem punktu skaitu, kas vienāds ar sniegpārsliņām, kas attēlotas uz šīs kārts. Par noglabātajām dzīvnieku kārtīm punkti netiek piešķirti;

 • par katru atklāto objekta kārti, kas ir tev priekšā un nav noglabāta saņem mīnus 1 punktu;

 • arī katrs ķepas simbols uz atklātajām dzīvnieku kārtīm tavā priekšā nozīmē mīnus 1 punktu.

Saskaiti savus punktus! Uzvar spēlētājs, kuram izdevies sakrāt visvairāk punktu. Ja vairākiem spēlētājiem ir vienāds punktu skaits, uzvar tas spēlētājs, kuram ir vismazāk mīnuspunktu. Ja vēl aizvien ir neizšķirts, tad uzvarējuši ir abi spēlētāji.

Mēs iesakām spēlēt 3 spēles raundus, lai noteiktu spēles uzvarētāju. Spēlētājs, kurš saņēma vismazāk punktu, sāk nākošo raundu.

Hygge (izrunā "Hjū-gā") :

 1. Vai tev ir radies jautājums, kāpēc šo spēli sauc par Hygge? Mēs mēģināsim paskaidrot, bet, lūdzu, ņem vērā, ka mēs esam franciksi runājoši cilvēki, kuri cenšas izskaidrot jēdzienu, kas mums patiesībā ir svešs. Hygge ir dzīvesveids, kas galvenokārt ir raksturīgs cilvēkiem Dānijā. To varētu tulkot kā “iekūņošanās”, bet tas nebūtu pilnīgi precīzi. Tas ir jēdziens, kas ietver omulību, komfortu, labsajūtu, siltumu, drošību un daudz ko citu...