Bandido

Sadarbības jeb kooperēšanās spēle

Ieteicamais vecums: 6-99 gadi

Spēlētāju skaits: 1-4 spēlētāji

Spēles laiks: 15 min

Spēles autors: Martin Nadergaard Andersen, mākslinieks: Odile Sageat

Spēles materiāls: 1 sākumkārts un 69 spēles kārtis

Spēles ideja

Bandido atkal vēlas aizbēgt – noslēdziet tuneļus tā, lai viņam tas neizdotos! Bandido ir sadarbības spēle, kurā jūs visi uzvarat vai zaudējat kopā.

Sagatavošanās spēlei.

  1. Atrodiet sākumkārti un novietojiet to liela galda vai paklāja vidū. Tai ir divas puses – vieglākā un vidējā grūtības pakāpe (ar 5 vai 6 ejām), atkarībā no tā, cik sarežģītu spēli vēlaties.

  2. Sajauciet spēles kārtis un novietojiet kaudzīti ar muguriņām uz augšu.

  3. Katrs spēlētājs paņem 3 spēles kārtis.

Spēles gaita.

Sāk jaunākais spēlētājs un spēle notiek pulksteņa rādītāja virzienā. Savā gājienā novieto vienu no savām kārtīm, tā, lai tā savienotos ar vienu vai vairākiem tuneļiem citās spēles kārtīs, kas atrodas uz galda. Kartiņai ir pilnībā jāsakrīt ar līdzās esošajām kārtīm. To vari novietot gan horizontāli, gan vertikāli. Izlietotās kārts vietā paņem jaunu no kaudzītes. Turpiniet spēli līdz visas tuneļa izejas ir nobloķētas vai beidzas spēles kārtis. Ja jums izdodas noslēgt visas tuneļu izejas, jūs VISI KOPĀ esat uzvarējuši un Bandido ir ieslodzīts. Ja spēles beigās kāda no izejām paliek nenoslēgta, jūs VISI KOPĀ esat zaudējuši un Bandido ir izdevies izbēgt.

Padoms. Šī ir sadarbības spēle – veidojiet taktiku, kā noķert Bandido, droši sarunājoties, taču taču spēlētāji nedrīkst cits citam rādīt vai aprakstīt savas kārtis.

Iespēja. Ja tev nav iespējams izspēlēt nevienu no 3 rokā esošajām kārtīm, savā gājienā vari tās samainīt, novietojot visas trīs savas kārtis spēļu kāršu kaudzītes apakšā un paņemot no virsas 3 jaunas kārtis. Gājiens pāriet nākamajam spēlētājam.

Padoms. Raugies, lai, novietojot savu kartiņu, neradītu situāciju, ka to vairs nav iespējams nobloķēt!